BabsAupairAgency

Senior care Job offer in Laren - Holland 2000 euro monthly

Miesto výkonu práce

Holandsko

Druh pracovného pomeru

Živnosť

Mzda (brutto) a odmeny

Mesačná mzda: 2000 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Dear carer, We are looking for our client living in Laren (25 minutes from Amsterdam) . We need a carer who would like to come to support her family. You are going to help us with assisting with various activities concerning our 21 year old daughter heavy disabled person. Your work hours are between 30 and 40 hours a week and you will perform the following work for a heavily disabled daughter: help with ADL care, showering, dressing, brushing teeth, changing, stimulating self-reliance and undertaking activities. The carer will assist with the work if necessary independently and anticipate the needs of the client. The Carer helps get client out of bed and in bed if necessary independently work. The carer help also with light household tasks such as cleaning and making the bed, cleaning the shower stretcher and the dressing table. The carer helps the client's mother with nursing procedures and goes for a walk with the client in her wheelchair. You will be part of our family, you receive salary and accommodation and you have your own furnished room. From Monday to Friday, the client goes to day care center . She will be picked up between 9/10 and 15:30 she will be brought back. You will be free between 10 am and 3 pm. You will do a babysitter for 3 weekends a month. You get one hole weekend off every month. Are you interested in this job offer? Please sent your CV and motivation letter to us

Informácie o výberovom konaní

Požiadavky na zamestnanca

Požadované vzdelanie

stredoškolské s maturitou

Jazykové požiadavky

Anglický jazyk - B1

Jsme česko-holandská au-pair ( pro deti i senior care) agentura s dlouholetými zkušenostmi. U nás (na rozdíl od jiných agentur) neplatíte ŽÁDNÉ POPLATKY ZA ZPROSTŘEDKOVÁNÍ! Nabízíme také ZDARMA ubytování, stravu, zdravotní pojištění, dopravu tam i zpět + JAZYKOVÝ KURZ.Nabízíme hlídání dětí v milých rodinkách v Holandsku, rodinu si vybíráte sami. Nabizime i praci pro senior case Aupair pozici. K rodinám jezdíme OSOBNĚ, abychom věděli, kde rodina bydlí a jak se děti chovají. Máme více rodin ve stejném městě, takže vezmi kamarádky a jeďte spolu :-) Pracovní doba jen 30 hodin týdně, navíc volné víkendy.

Goudsmidshoeve, 206 Apeldoorn - Holandsko
7326 Holandsko

*všetky údaje sú povinné