BabsAupairAgency

Pecovatelka do Holandska - 2700 euro mesicne nastup asap

Miesto výkonu práce

Holandsko

Druh pracovného pomeru

Živnosť

Mzda (brutto) a odmeny

Mesačná mzda: 2700 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

We are looking for nurse. You work in a family with four children. As a nurse, you just put that one extra step to provide good care. You observe changes in demand and provide feedback to the institution.Work with us:Working for a family that has a need care and collaboration with family members and other nursing. The caregiver being accepted for the duration of the stay as a family member. Your standard schedule is from Monday till Friday and sometimes on weekends. This job vacancy is ideal for a nurse who want to work temporarily in abroad. Ability to learn to speak another language fluently and deal with other cultures.For more information?Send any questions or your CV and photo’s to info@babsaupair.nl

Female age between 25-50 years old- You have a nurse diploma–Supervision, care or nursing- You have love to work with children- Able to organize the Children activities-You can collaborate with other disciplines.-You can reflect on their own actions?-You can give and receive feedback-You have a flexible attitude.-You like to work and live with the host family.-A driving license is an advantage.-No smoking-You love animalsNáplň práce, právomoci a zodpovednosti:Salary of 2000 - 2500 euro monthly (brut salary)A flexible jobYou live with the host familyYou do not pay rentYour food will be provide by the host family (you eat with the family)You have your own furnished room (TV, wifi, bed etc.)

Informácie o výberovom konaní

Ihned

Požiadavky na zamestnanca

Požadované vzdelanie

stredoškolské s maturitou

Jazykové požiadavky

Anglický jazyk - B2
Nemecký jazyk - B2

Jsme česko-holandská au-pair ( pro deti i senior care) agentura s dlouholetými zkušenostmi. U nás (na rozdíl od jiných agentur) neplatíte ŽÁDNÉ POPLATKY ZA ZPROSTŘEDKOVÁNÍ! Nabízíme také ZDARMA ubytování, stravu, zdravotní pojištění, dopravu tam i zpět + JAZYKOVÝ KURZ.Nabízíme hlídání dětí v milých rodinkách v Holandsku, rodinu si vybíráte sami. Nabizime i praci pro senior case Aupair pozici. K rodinám jezdíme OSOBNĚ, abychom věděli, kde rodina bydlí a jak se děti chovají. Máme více rodin ve stejném městě, takže vezmi kamarádky a jeďte spolu :-) Pracovní doba jen 30 hodin týdně, navíc volné víkendy.

Goudsmidshoeve, 206 Apeldoorn - Holandsko
7326 Holandsko

*všetky údaje sú povinné